Opencart Nedir? Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

Opencart Nedir? Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

Opencart Nedir? Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

Yazar: osdemtema Okunma Sayısı: 52305 Yayınlanma Tarihi 28 Jun 2018 Yorum: 4

Opencart Nedir? Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde mevcut teknolojik Alt yapı ve İnternet erişim imkanlarındaki gelişmeler yatırımcıları ve işletmeleri işlerini elektronik ortama taşımaya teşvik etmektedir. İşinizi elektronik ortama taşırken en büyük yardımcınız ise açık kaynak kodlu bir yazılıma sahip olan opencart platformu olacaktır.

Opencart Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Sistemin kullanıcılarına sunduğu en büyük avantaj, üyelerin işlerini kolayca elektronik ortama taşımalarını sağlamak bu sayede hem marka bilinirliğini artırmak hem de İşletme maliyetlerini en alt seviyeye çekmek. Kullanıcılarına büyük olanaklar sağlayan opencart tamamen ücretsiz bir yazılım PHP kodları ile oluşturulan sistem açık kaynak kodlu olarak hizmet veriyor yani kullanıcılar da sisteme katkı sağlayabiliyorlar. Sistemin kullanıcılarına sunduğu en büyük avantaj ise sınırsız sayıda ürün, üretici ve kategori ekleme fırsatı vermesi.

Kurulum Nasıl Yapılıyor?

Sistem Linux tabanlı bir yazılıma sahip olduğu için kurulumu yapmak için öncelikle Linux tabanlı bir sunucu hizmetine sahip olmak gerekiyor. Gerekli sunucu hizmetine sahip iseniz yapmanız gereken Opencart'ın resmi sitesine giriş yapmak ve gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirmek. İndirme işleminden sonra Programı yönlendirmeleri takip ederek kolayca bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Yükleme aşamasından sonra yapılması gereken işlem ise Opencart sistemine bir kullanıcı adı ve şifre ile kayıt yaptırmak kayıt işleminden sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak ürün ve hizmetlerinizi İnternet ortamında tanıtabilir hem kazancınızı hem de müşteri portföyünüzü geliştirebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap