OpenCart Nedir? 2018 Opencart Tema Tasarımları

OpenCart Nedir? 2018 Opencart Tema Tasarımları

OpenCart Nedir? 2018 Opencart Tema Tasarımları

Yazar: osdemtema Okunma Sayısı: 1303 Yayınlanma Tarihi 28 Jun 2018 Yorum: 0

OpenCart Nedir? 2018 Opencart Tema Tasarımları

Teknolojik ilerlemeler hayatımızı kolaylaştırmakla birlikte bütçemizi de rahatlatmaktadır. Örneğin alışverişin internet üzerinde sanal ortamlara taşınmış olması, alışveriş maliyetini reel dünyada yapacağımız harcamalardan çok daha uygun hale getirmektedir. Bu makale de ise e-ticaret yazılım uygulaması olan opencart üzerinde durulacaktır.


Opencart Nedir?

Opencart, internette ürün satmaya yarayan, ücretsiz olan, PHP tabanlı alışveriş yazılımıdır. Açık kaynak yazılımlıdır. Bunun sebebi geliştirilebilir olmasını sağlamaktır. Açık kaynaklı yazılımlarda, yazılımı oluşturan kod ara yüzüne tüm kullanıcılar erişime sahiptir. Yani ara yüz üzerinde kod ekleme, çıkarma, yeni şeyler deneme tüm kullanıcılar tarafından yapılabilir durumlardır. Opencart yazılımının ara yüzünü birçok alışveriş şirketi de kullanmaktadır. Bunun sebebi ise kullanılan ara yüzün yazılım bilmeyen tüm kullanıcılar da dahil olmak üzere herkesin kolay kullanabileceği basit bir programa sahip olmasındandır. Böylece her kullanıcı kendine ait ürünleri kolaylıkla satabilme imkanına sahip olur.

Yani opencart alışverişin internet üzerinde gerçekleşmesini sağlayan, yazılımı kullananlar tarafından ürünün satılması işleminin gerçekleştiği bir e-ticaret yazılımıdır. Bu yazılımda satış yapan kullanıcılar satmak istedikleri ürünlerden kendilerine sanal bir mağaza oluşturup satacakları ürünleri kategorize ederek satışa sunabilirler. Ayrıca program birçok dilde kullanılabilir olmakla birlikte çeşitli para birimleri üzerinden ürünler satılabilmektedir. Bunu şu örnekle açıklayabiliriz; örneğin sizin satmak istediğiniz ürüne yurt dışından alıcı çıktı.

Bu durumda alıcı sizin ürününüzün fiyatını kendi kullandığı para birimine dönüştürüp ödemeyi gerçekleştirir. Bunun dışında otomatik resim boyutlandır özelliği ile satacağınız ürünün resim boyutları üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Kolay kurulum özelliğine de sahiptir. Ayrıca bu yazılım üzerinden satışını yaptığınız ürünleri, yazılımın sosyal medya eklentisi sayesinde kendi sosyal ağlarınızda reklamını yapabilirsiniz.

2018 Opencart Tasarımları Nelerdir?

2018 Opencart Tasarımları, kullanıcılara ücretsiz tema kullanma hakkı sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılar dilerse kendi tasarımlarını yazılım üzerinden oluşturabilirler. Var olan tasarımları kullanmak yada kendi tasarımını oluşturmak tamamen kullanıcının tercihine bırakılmıştır. istedikleri takdirde profesyonel destek alarak kendilerine özgü tasarımlarda yaptırabilriler.

Yorumlar
Yorum Yap