Opencart Sanal Pos İşlemleri

Opencart Sanal Pos İşlemleri

Opencart Sanal Pos İşlemleri

Yazar: Osdem66 Okunma Sayısı: 956 Yayınlanma Tarihi 18 Jul 2017 Yorum: 0

Opencart E-ticaret Yazılımı Sanal Pos İşlemleri ve sitenin sanal pos için hazırlanması

SİTENİN SANAL POS BAŞVURUSU İÇİN HAZIRLANLMASI:
1. site kurulumuna müteakip kategorilerinizi oluşturup ürünlerinizi giriniz.
2. Kategorilerinizde mutlaka ürün ürünlerinizde de mutlaka resim olmalı.
3. Firma bilgilerinizi eksiksiz giriniz ve kullanım şartlarını,iade şartlar, uzak mesafe satış sözleşmenizi oluşturunuz.
4. Sitenizde Kredi kartı ile ödeme alabilecek sekilde SANAL POS modülünü kurulu olması gerekir.
5. SSL Sertifikasını kurdurunuz (Genelde hosting firmaları bu konuda Çeşitli özeliklerde ve fiyatlar da SSL Sertifikası satışı ve kurulumunu yapmaktadır) ve sitenizde gerekli ayarları yaparak aktif hale getirniz.

BANKAYA BAŞVURU VE BANKALARIN GENELDE DİKKAT ETTİKLERİ KONULAR

Yukarıda bahsettigim konular sitenizde tamamlamadan bankaya müracat etmeyiniz sanal pos başvurunuz kabul edileceksede bu gibi eksiklerde reddedilebilir.

Banka ile görüşrüp gerekli evrakları alıp doldurup bankaya gönderdikten sorna banka sitenizde gerekli incelemleri baslatır, SSL Sertifikası,Sanal Pos ödeme modlünün kurulu olup olmadıgını ve yukarıda bahsettigim konuları inceler uygun olması durumunda sanal pos uygulamsını onaylar ve size bazı bilgiler gönderiri(test ve gercek ortam bilgileri kullanıcı adı şifre vs gibi)

BANKADAN GELEN BİGLİLERİN SİTEYE ENTEGRASYONU


Bankanızın size gönderdigi bilgiler sitenizde kurulu olan Sanal Pos modülü sayesinde entegreasyonu saglanır gerekli tesler yapıldıktan sorna sitenizde Kredi kartı ile ödemeyi artık alabilecek durumdasınız demektir.

Normal Pos ile Ortak ödeme sayfası arasındaki fark:

Normal Pos almanız durumunda ödeme işlemleri sizin sitenide gercekleşir ve bu durumda banka sitenizde SSL Sertifikasının kurulu olmasını ister.
Ortak Ödeme Sayfasında ise ödeme metdouna gelindiginde siteden ayrılıp bankanın ödeme ekranına gidilir işem orada gercekleştirilir ve ödeme işlemi onaylandıktan sonra tekrr otmatik olarka sitneizin sipariş tamamlanma sayfasına geri dönüş yapar. Ortak döeme sayfasında SSL KURULUMUNA GEREK YOKTUR.

Yorumlar
Yorum Yap