Opencart Versiyon (Sürüm) Güncelleme

Opencart Versiyon (Sürüm) Güncelleme

Opencart Versiyon (Sürüm) Güncelleme

Yazar: Osdem66 Okunma Sayısı: 1979 Yayınlanma Tarihi 02 Jun 2017 Yorum: 0

Güncelleme Nedir?

Eski versiyon Opencart Sitelerinizi yeni çıkan opencart versiyonlarına  yükseltme işlemidir.

Opencart Sitemi Güncellemek Zorunda mıyım?

Hayır? yeni çıkan Opencart versiyonunda sizin işinize yarayacak bir özellik yok ise güncellemek zorunda değilsiniz, Opencart diğer Wordpress yada Joomla vs yazılımlarında olduğu açık ve yamalar  gibi nedenlerle sık sık güncelleme gelmez genellikle yeni özellik eklendiğinde  yani Opencart Geliştirildiğinde yeni versiyon çıkar ve genellik yeni versiyon ile önceki versiyonlarda ciddi alt yapı ve değişiklikler olmaktadır. bunun anlamı da mevcut eski versiyon Opencart Sitenizde var olan standar dışı sonradan eklediğiniz Opencart modülü, Opencart teması, ve Opencart eklentileri ve düzenlemelerini çalışmayacağını ve bunlarında ayrıca güncellenmesi gerekeceğini bilmeniz gerekir.. 

Bunun anlamıda  da sitenizdeki mevcut   Opencart Tema, Opencart Modül ve opencar Eklentilerin de güncellenmesi gerektiği anlamına gelmektedir. bu size maliyet olarak geri dönecektir.. bu sebeptendir ki eğer yeni versiyon Opencart ile gelen Özellikler sizin işinize yaramıyorsa  Güncelleme zorunlu değil ve tavsiye etmiyoruz. Bu yüzden Opencart ile kurulmuş sitenize herhangi bir Opencart eklentisi,Opencart modülü,opencart teması alacağınız zaman sitenizin versiyonu ile uyumlu olup olmadığına mutlaka dikkat edin..

Kısacası zorunlu değilseniz Opencart ile kurulmuş sitenizi bir üst versiyon güncellemeyin..

Güncellemeyi Herkes Yapabilir mi?

Güncelememyi yapacak kişinin Opencart Alt yapısına ve güncellemenin nasıl yapılacağı ve en önemlisi OpenCart Sitenizdeki mevcut versiyon ile Yeni versiyonun arasında ki farklılıklar  konusunda yeterli bilgiye sahip olması gerekir  ve bu işi Opencart uzmanı kişilerce yapılmasını önermekteyiz.

Opencart Sitenizi siz yada başka birisine güncelletmeden önce sitenizin hem ftp deki dosyalarının hemde Msql veritabanı yedeğini mutlaka alınız..

Osdem66


Yorumlar
Yorum Yap